Çatı yalıtımı

çatı yalıtımı sistemleri

Binaların üst kapağını oluşturan , Binaları yağmurdan ve çeşitli tabiat etkilerinden ( Rüzgar, Soğuk, Sıcak ) Koruyan çatılar, taşıyıcı bölüm ve çatı kaplaması olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Çatıların taşıyıcı bölümleri ahşap, çelik, çelik beton olarak sınıflanır. Çatının taşıyıcı bölümünün yük hesaplarında çatının eğimi, çatı yüzeyinin cinsi ve ağırlığı rüzgar ve kar yükü gibi etkiler dikkate alınmalıdır.

Bulunduğunuz çatı altında, çok uzun yıllar problemsiz yaşamak istiyorsanız, çatının hem taşıyıcı bölümlerinin inşasında çatı hesaplarının iyi yapılması malzemesinin kaliteli ve doğru seçilmesi hem de çatı örtüsünün kaliteli ve doğru seçilip, su ve ısı izolasyonu vazifesi görecek bütün işçilik detaylarının yerine getirilerek inşa edilmesi gerekir.

Bu konuda deneyimli ekibimizle Dört omuz oturtma çatı,Çok kenarlı oturtma çatı, Yan eğimli çatı, Beşik çatı ve diğer çatı modellerinin inşa teknik hesaplarının yapılması ve çatının inşa edilmesi, çatı bakımı ve aktarma çalışmalarının yapılması, çatı arası ısı izolasyonu, mertek arası ısı izolasyonu ve çatı döşeme tahtası üstü ısı izolasyonu çalışmalarının yapılması, PVC dere, çinko dere ve bakır dere ile su tahliye çalışmalarının yapılması konusunda hizmetinizdeyiz.

Yurt dışı menşeili olan ürünümüz ISOROOF çatı malzemesi ile çatılarda kesin çözüm sunmaktayız  ISOROOF  ürünümüzün uygulaması hızlı ve binanıza hiçbir yük getirmeyen bir malzemedir. % 100 su izolasyonu   ısı yalıtımı  % 20 ses izolasyonu  yanı sıra  binanıza  metre kareye 4 kg bir yük vermektedir. Beton çatılarda – teras çatılarda –kuş gözü çatılarda –osb üzerine  direk beton üzerine uygulanabilen bir malzemedir.

Yapmış olduğumuz bütün çatı izolasyon uygulamalarımızda mayalar havalandırma bacaları, baca çıkış kapakları ve her türlü birleşim ve ek kısımlarda izolasyon olarak Eclektia isroof sistemleri zemin hazırlıkları yapıldıktan sonra çelik mala ile uygulanır. Böylece çatılarda 0 izolasyon sağlamış oluruz.

Çatıları iki farklı sistem olarak ele alırsak;
– Geleneksel çatılarda çatı izolasyonu yapımında ısı yalıtım malzemeleri su yalıtım tabakasının altına ve yapı betonunun üzerine yerleştirilerek yapılır. Bu yöntemde su yalıtım tabakası çatı yapısının geri kalan kısımlarından farklı olarak büyük sıcaklık dalgalanmalarına maruz kalacağı için kısa sürede bozulur.
– Teras çatılarda çatı izolasyonu yapımında ısı yalıtım malzemeleri su yalıtım tabakasının üzerine uygulandığı için geleneksel çatı yalıtımında oluşan problem çözülmüş olur.

Çatı İzolasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler?
Çatı izolasyon kaplamaları; binaları dış etkenlere, kışın soğuna, yazın sıcağına, rüzgara, fırtınaya ve yağışlara karşı koruyucudur. Çatı kaplaması yapılırken binaların yapısına, bulundukları yerin iklim koşullarına göre gerekli malzemeler seçilerek uygulama yapılır. Türkiye’de yapılan çatı izolasyonu uygulamalarında tüm malzemeler AB ile eşdeğerde kalite ve standartlara uygun yeni teknolojiler ile yapılmaktadır.