ISOSPRING®Su kesici

ISOSPRING®

ECLECTIA ISOSPRING® Su kesici, suya maruz Kalan zeminler için; tixotropik, kuruduğunda Elastik 0 su geçirimsiz, yapısal olarak Esnek, plastifiyan içermeyen elastomerik akrilik su Yalıtım malzemesidir.

Yapısı su geçirimsiz fakat su buharı geçirgen bir yapıda olup bu sayede altında yaşam alanları bulunan teras, balkon gibi alanların su yalıtımı için ideal malzemedir. UV ışınlarına içerisinde bulunan seramik mikrosfer parçacıklar sayesinde, dayanımı son derece yüksektir. Yüzeyde bakteri oluşmasını engeller. Aleve maruz  kaldığında, alevi yaymadan

Kendiliğinden söner bu özelliği sayesinde  fire retardant  coatings” tanımlamasına uyar.

 

 

 

 

 

  • ESNEK
  • ELASTOMERİK
  • AKRİLİK ESASLI 
  • YAPIŞMA GÜCÜ YÜKSEK
  • SINIF W3 SU AKTARIM HIZI
  • SIVA ÇATLAKLARINI KAPATIR
  • NEFES ALMA ÖZELLİĞİNE SAHİP
  • UV IŞINLARINA KARŞI DİRENÇLİ
  • ISI DEĞİŞKENLİKLERİNE DAYANIKLI

ÜRÜN TANIMI:

Islak zeminler için, tixotropik, kurulduğunda elastik 0  su geçirimsiz, değişik iklim koşullarına son

Derece dayanıklı, yapısal olarak esnek, plastifiyan içermeyen tecrit  malzemesidir. UV ışınlarına dayanımı son derece yüksektir. Aleve maruz kaldığında , alevi yaymadan kendiliğinden söner . Bu

Özelliği  sayesinde ; fire  retardant  coatings ,tanımlanmasına uyar.

UYGULAMA ALANLARI:

Temel ve perde duvarlarda bohçalama,beton sıva ,şap, çimento, levha,galvaniz, çinko, alüminyum, PVC, polyester, ahşap kaplı eğimli veya düz çatı ve terasların yalıtımında çatı dere ve oluklarında, saçaklar, baca dipleri, çatlaklar ve diğer detayların yalıtımında,binaların dış cephelerinin yalıtımında, yapı elemanlarının birleşim  yerleri  ve  derzlerinde ,alüminyum,ahşap ve PVC çerçeve ve pencerelerin su ve rüzgara karşı yalıtımında,binaların düşük döşemelerinde,banyo,tuvaletlerde ve ıslak zeminlerin su yalıtımında kullanılır.

UYGULAMA TALİMAT:

Uygulama yapılacak yüzeyler, toz,kir ve yağdan arındırılmalı,yüzey kuru halde olmalıdır.Gevşek tabakalar varsa giderilmeli,yüzeydeki ufak çatlak ve bozuklar düzeltilmelidir.uygulama öncesi mutlaka yatay ve dikey  yüzeyler açık alan kalmamak üzere “ISOFIX ASTAR” ile astarlanmalıdır. Parapet köşeleri aydınlıklar, baca dipleri, çatlakların köprülenmesi, havuz izolasyonlarında düşey ve yatay kesişmelerde mutlaka keçe uygulaması veya pah uygulaması yapılmalıdır. Yaya ve yük trafiğine maruz kalan yüzeylerin,şap ve seramik gibi koruyucu bir kaplama malzemesi ile kaplanması önerilir.

KURUMA SÜRESİ:

Dokunma kuruması:2 saat tam kuruma :24 saat bu değerler  20°   C 1-2 mm kalınlık için verilmiştir. Ortam  koşullarına göre bu değerler değişebilir.

TÜKETİM:

Çift  kat uygulama esası ile m² de1,2-1,5 kg kullanılmalıdır.

DEPOLAMA ŞARTLARI:

Doğruda güneş ışığı almayan , ağzı kapalı ambalajlarda +5 -+35 °C arasında depolayınız. Kullanılmadığında ambalajın ağzını kapalı tutunuz. Donmaktan koruyunuz.