ISOSHIELD®Dış cephe su yalıtımı

ISOSHIELD®temel

ECLECTIA ISOSHIELD® dış cephe su yalıtımı, bina ve yapıların dış cephelerinde su izolasyon sağlayan, oluşturduğu kalın film tabakası ile dekoratif görüntü veren su bazlı, yarı mat bir dış cephe kaplama malzemesidir.

İçerisinde bulunan mikrosfer parçacıklar sayesinde, UV ışınlarına dayanımı son derece yüksektir. Duvarda ve yüzeyde tuz dökülmelerini ,don çatlaklıklarını, küf mantar, bakteri oluşumunu ve kimyasal korozyon oluşmasını engeller. Oluşturduğu esnek kaplama ile binanın yapısına göre a varan ısı izolasyonu sağlar. Ağır hava şartlarından etkilenmez, kabarmaz, çatlamaz, renkleri solmaz. Elastik yapısı sayesinde zemindeki çatlakları kapatır ve yapının oturması sırasında meydana gelebilecek çatlaklardan etkilenmez.

 

  • UZUN ÖMÜRLÜ
  • BOYA GEREKTİRMEZ
  • DEKORATİF GÖRÜNTÜ
  • NEFES ALMA ÖZELLİĞİNE SAHİP
  • UV IŞINLARINA KARŞI DİRENÇLİ
  • ISI DEGİŞKENLİKLERİNE DAYANIKLI
  • DIŞ CEPHELERDE0 SU İZALASYONU

ÜRÜN TANIMI:

Binaların,yapıların dış cephelerinde su izolasyonu sağlayan,oluşturduğu kalın film tabakası ile dekoratif görüntü veren su bazlı,yarı mat bir dış cephe su izolasyonu malzemesidir.

Yapısı su geçirimsiz,içerisindeki nemi dışarı atabilme özelliği,yani buhar geçirgenliği vardır.Bu sayede altında yaşam alanları bulunan yapılarınızın su yalıtımı için ideal bir malzemedir.0 su geçirimsiz dekoratif bir kaplama oluşturur.Duvarda ve yüzeyde tuz dökülmelerini,don çatlaklıklarını,küf mantar,bakteri oluşumunu ve kimyasal korozyon oluşmasını engeller.

Oluşturduğu esnek kaplama ile binanın yapısına göre ’a varan ısı izolasyonu sağlar.

Her türlü ağır hava şartlarından etkilenmez,kabarmaz,çatlamaz,renkleri solmaz.

Elastik yapısı sayesinde zemindeki çatlaklıkları kapatır ve yapının oturması sırasında meydana gelebilecek çatlaklıklardan etkilenmez.

UV ışınlarına içerisinde bulunan mikrosfer parçacıklar sayesinde,dayanımı son derece yüksektir.

Aleve maruz kaldığında alevi yaymadan kendiliğinden söner,bu özelliği sayesinde “fire retardant coating” tanımlamasına uyar.

UYGULAMA ALANLARI:

Binaların,yapıların dış cephelerinin su yalıtımında,binaların yapı elemanlarının birleşim yerlerinde ve derzlerinde her türlü duvar,ahşap ve metal yüzeylerde kullanılır.İstenildiği takdirde yapılarınızın iç kısımlarda da kullanıma uygundur.

UYGULAMA TALİMATI:

Uygulama yapılacak yüzeyler toz,kir,yağdan arındırılmalı,yüzey kuru halde olmalıdır.

Gevşek tabakalar varsa giderilmeli,yüzeydeki ufak çatlaklar ve bozukluklar,tamir edilip düzeltilmelidir.

Uygulamaya başlanmadan önce yüzeyde açık alan bırakmamak üzere tek kat ISOFIX ASTAR ile astarlanmalı ve 2 saat beklenmelidir.

Astarlama işlemi sonrası tüm yüzeylere 2 kat olarak,katlar arasında gerekli kuruma süresi beklenerek ECLECTIA ISOSHIELD dış cephe izolasyon sıvası uygulanır.Katlar arasında hava sıcaklığına bağlı olarak minimum 3 saat beklenerek uygulama yapılmalıdır.

Rulo ile uygulanır.

DEPOLAMA ŞARTLARI:

Doğrudan güneş ışığı almayan,ağzı kapalı ambalajlarda 5-35°C arasında depolayınız.

Kullanılmadığında ambalajın ağzını kapalı tutunuz,donmaktan koruyunuz.