ISOBASIC®Temelde su kesici

ISOBASIC®

ECLECTIA ISOBASINC® temel su yalıtımı,bitüm,çimento içermeyen yapısal  olarak esnek monoblok 0 su izolasyonu sağlayan yüksek  yapışma özelliğine sahip temel izolasyon malzemesidir.
Bünyesindeki su baharlaştıktan sonra , sürüldüğü yüzeyde su geçirmez  bir tabaka oluşturur.kuruma sonrası suda çözünmez, sicak ve soğuktan etkilenmez. Yapı ve bina oturmalarına karşı esnekliği sayesinde uyumludur.
  • ESNEK
  • MONOBLOK
  • MUKAVEMETLİK
  • AKRİLİK ESASLI
  • YAPIŞMA GÜCÜ YÜKSEK 
  • NEFES ALMA ÖZELLİĞİNE SAHİP 
  • ISI DEĞİŞKENLİĞİNE DAYANIKLI
  • YAPI ÇALIŞMALARINDAN ETKİLENMEZ 

ÜRÜN TANITIMI:

Bitüm, çimento içermeyen yapısal olarak esnek monoblok (ek yeri olmayan) 0 su izolasyonu sağlayabilen yüksek yapışma özelliğine sahip temel izolasyon sıvasıdır.Bünyesindeki su buharlaşdıktan sonra,sürüldüğü yüzeyde su geçirmez bir tabaka oluşturur.Kuruma sonrası suda çözünmez sıcak ve soğuktan etkilenmez.Temel yalıtımında son kat olarak kullanılır.

ECLECTIA ISOBASIC Temel yalıtım malzemesini koruma amacı ile herhangi bir örtüye ihtiyaç yoktur.Yapının oturması sırasında meydana gelebilecek çatlaklardan etkilenmez.

UYGULAMA ALANLARI:

Her tür beton,gaz beton,betopan,seramik,sun, ve doğal taş üzerine kullanılır.Temel ve perde duvarların bohçalamasında,seramik,fayans,beton sıva,şap,düz çato ve terasların yalıtımında,çatı dere ve oluklarında,saçaklar,baca dipleri,çatlaklar ve diğer detayların yalıtımında,yapı elemanlarının birleşim yerleri ve derzlerinde,ahşap ve PVC çerçeve ve pencerelerin su ve rüzgara karşı yalıtımında,binaların düşük döşemelerinde,yalıtım ve izolasyon amaçlı kullanılır.

UYGULAMA TALİMATI:

Uygulama yapılacak yüzeyler toz,kir,yağdan arındırılmalı,yüzey kuru halde olmalıdır.

Gevşek tabakalar varsa giderilmeli,yüzeydeki ufak çatlaklar ve bozukluklar tamir edilip düzeltilmelidir.

Uygulamaya başlanmadan önce yüzeyde açık alan bırakmamak üzere tek kat ISOFİX ASTAR ile astarlanmalı ve 2 saat beklenmelidir.

Astarlama işlemi sonrası tüm yüzeylere 2 kat olarak,katlar arasında gerekli kuruma süresi beklenerek ECLECTIA ISOBASIC Temel İzolasyon Sıvası uygulanır.Katlar arasında hava sıcaklığına bağlı olarak minimum 3 saat beklenerek uygulama yapılmalıdır.

Fırça veya Rulo ile uygulanmalıdır.

DEPOLAMA ŞARTLARI:

Doğrudan güneş ışığı almayan,ağzı kapaklı ambalajlarda 5-35°C arasında depolayınız.

Kullanılmadığında ambalajın ağzını kapalı tutunuz.

Donmaktan koruyunuz.