ISOHOLD® Yapıştırma sıvası

ISOHOLD® yapıştırma sıvası

ISOHOLD®

ISOHOLD çok amaçlı akrilik yapıştırıcı; neoper/eps plakalarının, söve, köpük, taş, kat silmesi, denizlik, mermer, vitrifiye malzemelerinin veya metal, giydirme elemanlarının, yüzeye yapıştırılması için üretilmiş bir üründür. Farlı materyallerin; beton, gaz, metal, ahşap, sıva vb. yüzeylere dübel, cıvata gibi aparatlara gerek olmaksızın montajını sağlayan yüksek yapışma özelliğine sahip çimento, kum içermeyen, sıcağa ve soğuğa dayanımlı, kırılganlık özelliği olmayan, çekme yapışma mukavemeti yüksek (1N/ mm2 olan) elyaf katkılı, üstün özellikli çok amaçlı kullanılabilen pratik yapıştırıcıdır.

 

 

 

 

 

  • PIRATİK
  • ELYAF KATKILI
  • YÜKSEK YAPIŞMA ÖZELLİĞİ
  • KIRILGAN ÖZELLİĞİ OLMAYAN
  • SICAK VE SOĞUĞA DAYANIKLI
  • ÇEKME YAPIŞMA MUKAVEMETİ YÜKSEK

Ürün Tanımı:

ECLECTIA /EPS plakalarının, gaz beton plakaların ahşap, beton, metal yüzeylere dubel, civata vb. gibi aparatlara gerek olmaksızın montajını sağlayan yüksek yapışma özelliğine sahip çimento, kum içermeyen üstün özellikli yapıştırıcıdır.

UYGULAMA ALANLARI: 
Her tür beton, ahşap, metal, gaz beton, alçıpan, betopan, seramik, suni ve doğal taş, cam mozaik ve mermer yüzeylerde yapıştırma ve montaj amacı ile kullanılır.

UYGULAMA TALİMATI:
Yüzeylerde küf ve yosunlanma var ise fungusit malzemelerle yok edilmelidir. Yüzeyde kalkmış boyalar varsa kazınmalı,   sağlam zemine ulaşılmalıdır. Temizliği yapılmış yüzeye m2’de 0.15 – 0.25 kg esası ile ISOFIX® Dış Cephe Astarı uygulanmalıdır. Polistren plakaların yapıştırılmasında noktalama yapılarak darbe uygulamadan yüzeye yapıştırılır. Uygulama yapılacak metal yüzeylerin temiz ve yağsız olması gerekmektedir.Yüzeyi kaplı ağır sövelerin montajında yapıştırma sıvası yüzeye noktalama şeklinde uygulanır. Ancak ağırlıktan dolayı aşağıya kayma olmasını engellemek için 20ºC’de 10 dakika beklendikten sonra yapıştırma işlemi gerçekleştirilir. Sıcaklığın artması ile bekleme süresi kısalır, azalması ile artar. Tatbikat uzunlukları tercihe bağlı olarak çelik perdah malası kullanılır. Tatbikat sonrası aletlerin temizliğinde su kullanılır, çıkmayan kısımlar tiner ile temizlenir.

KURUMA SÜRESİ:
20 ºC’de uygulama 2-3 mm kalınlıkta 2 saat,
TÜKETİM:
1 m2’de 0.50 – 0.75 kg/m2 sarfiyatı vardır.
ISOHOLD PDF